NIEDZIELA  28.05.2023 r.

 Odkąd Jezus został uwielbiony, każdy, kto w Niego wierzy, otrzymuje Ducha Bożego. Kto jest spragniony i przychodzi do Niego, pije wodę, którą daje Jezus i nie będzie już pragnął na wieki, bo woda, którą On daje, staje się w nim źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu. Najgłębsze pragnienie człowieka może być zaspokojone jedynie przez Ducha Bożego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.
 2. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo majowe o g. 15.00. W tygodniu nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek i środę po mszy św.
 3. Od czwartku zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Będą sprawowane w czwartek i sobotę po mszy św., w piątek o g. 16.30.
 4. Jutro, w święto NMP Matki Kościoła, obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. W tym dniu zapraszam rodziców z dziećmi I-komunijnymi na mszę św. o g. 18.00. W czasie mszy św. oddamy dzieci pod opiekę Maryi.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i w piątek od g. 16.00.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo w intencji powołań w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 9. W I piątek miesiąca zapraszam na nabożeństwo wynagradzające do NSPJ o g. 16.30.
 10. W I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Wieczorem o g. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przy kapliczce NMP.
 11. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę od g. 8.30.
 12. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji, do Skoczowa. Początek o g. 10.30 w kościele św. Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.
 13. Uroczystość Bożego Ciała przypada 8 czerwca. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się mszą św. na posesji państwa Dudek na ul. Piaskowej 6, następnie przejdzie ulicami Piaskową i Szkolną do kościoła.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię.

Myśl tygodnia :

Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: "Panem jest Jezus". Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra. (1 Kor 12, 3b-7)