NIEDZIELA  3.12.2023 r.

 Zbliża się już koniec wszystkiego, a im bliżej końca czasów, tym bardziej mamy czuwać i być gotowymi na drugie przyjście Pana w wielkiej chwale i potędze. Nadchodzi bowiem dzień Boży, o którym wie tylko Ojciec, gdy niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się, a ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. To będzie dzień, gdy każdy stanie przed trybunałem Chrystusa, a jeśli sprawiedliwi z trudem dostąpią zbawienia, to bezbożni i grzeszni, gdzież się znajdą?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Serdecznie zapraszam górników i ich rodziny na mszę św. w ich intencji o g. 9.00.
  2. Zapraszam na msze św. roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku o g. 17.00.
  3. W czwartek modlimy się w intencji powołań i o nowe powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 9.00 i 17.00.
  5. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 16.30.
  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o 17.00.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o g. 19.00.
  9. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.
  10. Kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zebrana ofiara na pomoc charytatywną w naszej parafii.

Myśl tygodnia: (Jan Paweł II - 18 czerwca 1983)

Co to znaczy: "czuwam"?
To znaczy, że staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie. To taka bardzo podstawowa sprawa, której nigdy nie można pomniejszać, zepchnąć na dalszy plan. Nie. Nie! Ona jest wszędzie i zawsze pierwszoplanowa. Jest zaś tym ważniejsza, im więcej okoliczności zdaje się sprzyjać temu, abyśmy tolerowali zło, abyśmy się łatwo z niego rozgrzeszali. Zwłaszcza jeżeli tak postępują inni.