NIEDZIELA  25.02.2024 r.

 Bez wiary nie można podobać się Bogu... Kto przystępuje do Boga, musi wierzyć, że Bóg istnieje i że nagradza tych, którzy Go szukają. Wszechmogący Bóg oczekuje od nas wiary Abrahama, który wbrew nadziei żywiąc nadzieję, uwierzył, że stanie się ojcem wielu narodów. Wiara dotyczy tylko tego, co dla nas jest niemożliwe... Jednakowoż, co niemożliwe u ludzi, jest możliwe u Boga, bo dla Boga wszystko jest możliwe. Bóg ma moc wypełnić wszystko, co obiecał. Nasza wiara to wiara Boża i nie dotyczy ona naszych możliwości, ale opiera się na Bożej wszechmocy. Kto ufa Wszechmocnemu, nigdy się nie zawiedzie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Mieczysław Kubista z Zebrzydowic.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od g. 16.00.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
 4. Zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej: w czwartek o g. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci, w piątek o g. 16.30 – dla dorosłych. Ze względu na drogę krzyżową msza czwartkowa będzie sprawowana o g. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą św. i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W I piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ w łączności z drogą krzyżową.
 7. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy wieczornej. W tym dniu zapraszam Róże Różańcowe na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o g. 17.00.
 9. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii w czwartek o g. 16.15.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem zebrana ofiara na pomoc misjom w ramach dzieła Ad Gentes.
 11. W dniu 30 kwietnia wyruszy XI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium  Miłosierdzia  Bożego i  Sanktuarium  Jana  Pawła II w  Krakowie  Łagiewnikach. Zapisy na pielgrzymkę w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Myśl tygodnia:

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować? (Rz 8, 31b-32)