04.05.2025r.
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa wywraca wszystko do „góry nogami”. Co więcej Zmartwychwstanie Pana zmienia myślenie Apostołów i wszczepia w ich serca wiarę, która w wielki piątek została lekko zachwiana. Otwórzmy nasze serca na słowo Boga, abyśmy w Nim, tak jak Apostołowie mogli dostrzec Zmartwychwstałego Pana, który pragnie nas pokrzepić słowem, które daje życie. Niedziela Biblijna dziś przeżywana umocni naszą miłość do Słowa, Które objawia się na kartach Pisma Świętego.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na malowanie kościoła.
Liturgiczne obchody tygodnia:
we wtorek, 6 maja - święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba,
w czwartek, 8 maja - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel w kościele konkatedralnym w Żywcu o godz. 10.00 udzieli święceń diakonatu klerykom V roku naszego seminarium, wśród których jest nasz parafianin Sławomir Linnert. Módlmy się za kandydatów do święceń.
W przyszłą niedzielę ofiarą składaną do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W tygodniu odprawiamy je po mszy świętej a w niedzielę o 15.00. W niedzielę 11 maja o godz. 15.00 nabożeństwo majowe odprawimy przy kapliczce św. Mikołaja na ul. Mickiewicza.
W środę na mszę świętą, nabożeństwo majowe i spotkanie zapraszam kandydatów do Bierzmowania.
W piątek po mszy świętej i nabożeństwie majowym spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszam.
W sobotę 10 maja o 15.00 msza święta za strażaków OSP Marklowice Górne o Bł. Boże w ich pracy i opiekę św. Floriana oraz za zmarłych strażaków o radość życia wiecznego. Przy tej okazji dziękujemy im za ofiarną posługę na rzecz naszej lokalnej społeczności i życzymy im opieki św. Floriana.
Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Zapraszamy dzieci scholii. Spotkania w niedzielę o 9.30.
Zapraszamy również chłopców, którzy chcą być ministrantami. Zbiórka w sobotę o 9.00.
W najbliższą niedzielę, 11 maja br., będzie można złożyć podpisy pod inicjatywą ustawodawczą: „Tak dla religii i etyki w szkole!”, mającą na celu zatrzymanie krzywdzących decyzji Rządu odnośnie do lekcji religii w szkole. Prosimy o przygotowanie swojego numeru PESEL.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Niech będzie w nasz to pragnienie nieustannego zgłębiania i umiłowania Pisma Świętego.