NIEDZIELA  21.05.2023 r.

 Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych "światłych oczu serca", byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w naszym kościele o g. 16.00 bp Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży kl. VIII z Marklowic i Zebrzydowic. Polecajmy przystępujących do bierzmowania Bogu, prosząc, by w pełni otworzyli się na dar Ducha Świętego.
  2. Zapraszam na nabożeństwo majowe, które w tygodniu będą sprawowane po mszach św. W piątek szczególnie zapraszam na nabożeństwo majowe wszystkie mamy z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Matki.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności z nabożeństwem majowym.
  5. Spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych w czwartek o g. 18.00.
  6. W sobotę, w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, w czasie mszy św. o g. 10.00 bp Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego seminarium. Święcenia kapłańskie przyjmie diakon z Zebrzydowic Michał Juraszczyk. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres wielkanocny. Nowenna przed Zesłaniem Ducha świętego w łączności z nabożeństwem majowym.

Myśl tygodnia:

Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: "Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". (Mt 28, 18-20)