NIEDZIELA  14.05.2023 r.

 Chrystus, jedyny sprawiedliwy, cierpiał i umarł za niesprawiedliwych... Nie ma bowiem ani jednego sprawiedliwego, ani jednego dobrego, gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej. Chrystus stał się grzechem za nas wszystkich, abyśmy w Nim stali się prawością Bożą. On żyje na wieki i chce, aby wszyscy żyli w Nim na wieki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo majowe o g. 15.00. W tygodniu nabożeństwa majowe będą sprawowane od poniedziałku do środy w ramach modlitw o urodzaje, w pozostałe dni po mszy św.
  2. Od poniedziałku do środy przeżywamy dni krzyżowe, w czasie których modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy. W poniedziałek gromadzimy się o g. 18.00 na modlitwę przy krzyżu na ul. Szkolnej. We wtorek mszę św. o g. 7.00 rozpoczniemy procesją i modlitwami przy krzyżu misyjnym. W środę o g. 18.00 gromadzimy się przy krzyżu na ulicy Polnej.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności z nabożeństwem majowym.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień kiedy czcimy Boga bogatego w miłosierdzie. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 16.30.
  6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o g. 19.00.
  7. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w środę o g. 19.00.
  8. W piątek dzieci I-komunijne będą pielgrzymowały do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zbiórka na parkingu koło kościoła o g. 7.45. Powrót około g. 16.00.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu, w czasie mszy św. o g. 16.00, młodzież klas VIII z Marklowic Górnych i Zebrzydowic przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bpa Piotra Gregera. Próba przed bierzmowaniem w czwartek o g. 19.00.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na naszą parafię.

Myśl tygodnia:

Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie. (J 14,21)